Kézdivásárhelyi Nők Egyesülete
civil szervezet, mely 2008 őszén alakult, egy Fülöp Magdolna által kezdeményezett helyi nőszervezetként. Hivatalos bejegyzésére 2009-ben került sor. Alapító elnöke Fülöp Magdolna, aki 2008-tól folyamatosan ellátja az egyesület elnökének feladatkörét, alelnöke Biszak Enikő. Az egyesület által vallott értékek: a nemzeti hagyományok tisztelete, a civil társadalmi szolidaritás fenntartása, a helyi hagyományok értékvilágának továbbvitele, a családközpontúság és a családi értékek ápolása.
Az egyesület a vallott értékek és a hagyományőrzés fontosságát próbálja átadni a fiatalabb generációknak.
Fontosabb kezdeményezések és programok:
-a helyi népszokások, népi ünnepek, népművészeti alkotások – például népi hímzések, viseletek – megőrzése és továbbadása
-a Háromszéki kerek erdő című népdalgyűjtemény elkészítése
-a székely népviselet és öltözködési kultúra felmutatása közösségi ünnepek során (például a városnapok keretében). E célból az egyesület tagjai jeles ünnepnapokon népviseletben jelennek meg és vonulnak fel. Ezt szolgálja Népviseletünk a babák világában cím alatt készített és bemutatott, házilag készített székely népviseletű babák sorozata. Itt Felső-Háromszék minden egyes részének, községének a népviselete megjelenik. A „XIX. századi Piac kor-kép” Kézdivásárhely városi rendezvényeinek fénypontja, ahol az egyesület tagjai korhű ruhákban, a város főterén teszik emlékezetessé az ünnepet.
-régi, hagyományos ételreceptek összegyűjtése; eddig három kiadvány került kiadásra: Gyermekkori ízek nagyanyó konyhájából, Székely Hagyományos Ünnepek és finomságok, A székely tűzhelyek ízei és furfangjai. Az egyesület hagyományos háromszéki receptek alapján készült ételekkel és süteményekkel versenyeken és kiállításokon vesz részt, rangos elismerésekben is részesült.
–tehetséggondozás: diákok támogatása, hogy versmondó versenyeken vegyenek részt. Esszék írását is támogatja és díjazza az egyesület.
–mozgáskorlátozottak és magányos idősek támogatása, elsősorban karácsonykor
Az egyesület munkáját díjakkal, kitüntetésekkel ismerték el: 2016-ban a Magyar Asszonyok Érdekszövetsége az Arany búzaszem díjat adományozta az egyesületet, 2024-ben a Magyar Művészetért Díjrendszerben Gubcsi Lajos Ex Libris Díját kapta meg; mindkettőt Budapesten adták át. Emellett számos vidéki magyarországi oklevél is elismeri az egyesület munkáját.